Zupa eshte nje nga recetat me te mira shqiptare qe gatuanin nenat tona.Eshte e thjeshte dhe shume te mira me pak pune arrin ti besh.Kjo eshte nje recete e vjeter dhe ende dhe sot ka shume shije dhe e mrekullueshme.

Perberesit per 6 persona:

1 liter qumesht.

3 kokrra veze.

2 luge gjelle niseshte.

1 lug gj. miell.

10 luge gj. sheqer.

arra te grira.

biskota.

recel.

Ndajme te verdhat e vezeve nga te bardhat. Te verdhat i rrahim me 8 luge sheqer dhe i shtojme me pas tek qumeshti i vaket Tek tasi i te verdhat shokme miellin dhe niseshten dhe i hollojme me
uje sa te treten.

Edhe keto i shtojme tek qumeshti. Tenxheren me qumesht e veme te zieje duke e trazuqar vazhdimisht sa te behet kremoze. Kur dalin flluskat ne siperfaqe kremi i zupave eshte gati.

Ne tasat e zupave vendosim nga nje biskote dhe pak recel. Para se ti hedhim neper tasa shtojme vaniljen.

Siper i shtojme deri ne gjysem nga kremi i bardhe dhe kremin e mbetur e perziejme me 2 luge gjelle kakao qe te marre ngjyre kafe.

E hedhim edhe kete neper tasa. Nderkohe qe ftohet pak kremi ne pergatisim kremin marenge me te bardhat e vezeve dhe 2 luget e sheqerin derisa sheqeri te mos bjerui nga ena.