Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha duket se eshte zhvendosur nga apartamenti i tij i ndodhur prane kullave te Qemal Stafa dhe eshte shperngulur bashke me familjen ne periferi te Tiranes tek kompleksi i njohur i Long Hill.

Sipas burimeve konfidenciale te Dritare.net zonja Basha me vajzat dhe prinderit e saj eshte pare duke shetitur ne kompleksin e vilave por vete Basha personalisht nuk eshte pare vecse makines se tij tek hyn e del ne kompleks.
Zona tashme e banuar nga diplomate, bankiere dhe personazhe te njohur ka shtuar masat e sigurise.

Ndertuesi i ketij kompeksi Agron Papuli , ka nje miqesi te vjeter me Edi Ramen dhe ky i fundit vjen shpesh e viziton nje nder kafenete me te bukura te zones.
Ende nuk dihet nese kryetari Basha e ka blere ate vile dykateshe luksoze apo thjesht banon ne pronene e Papulit.