Ne nje interviste se fundmi ku Xhensila Myrtezaj foli per Ajken, tha se per sa i takon personalitetit te saj ajo tha se karakter i ngjan fiks Besit ndersa nga pamja duket se i ngjan te dyve.

“Gjeja me e bukur qe me ka ndodhur ne jete isht ekur mori epitetin ‘nene’ dhe gjithnje e them se si kemi jetuar pa Ajken, duhet te kishim menduar me pare per t`u bere prinder.”

Ajo vazhdon duke tregua per Ajken e tregon se e bija qe kaq e vogel deshiron te na beje te qeshim dhe eshte shume e shkathet.

Ashtu sic thote e dhe Ija qe Besi s`linte dy gure bashke , keshtu eshte edhe Ajka fiks si i ati.