“Si u martua mami me një katunar nga Bubqi…”

Xhensila Myrtezaj, nje nga kengetaret me te dashura per shqiptaret, ishte e ftuar ne emisionin ‘Klanifornia’ kete te shtune.

Marina Vjollca i beri nje pyetesor kengetares dhe aty ajo zbuloi edhe disa sektrete ne lidhje me Ajken. Kujtojme se ata te dy u ben prinder rreth nje vit me pare.

Kur Marina e pyeti Xhensilen se cfare ben ajo ne mesnate kur eshte pa gjume? Pergjigja eshte se ajo eshte duke u kujdesur per te bijen, i heq ndonje nape te djersitur, i jep qumesht apo sheh nese duhet nderruar.

Marina Vjollcae pyet: Cila është përralla që i tregon Ajkës më shpesh? Xhensila Myrtezaj ia kthen: Perrallen se si u martua mami me një katunar nga Bubqi.

Marina Vjollca: Po kur je vetëm për çfarë flet me Ajkën?

Xhensila Myrtezaj: I kam folur Ajkës që kur ishte në barkun tim dhe i them që ta dojë veten shumë dhe të rritet me shumë dashuri dhe ta dashurojë gjithçka e rrethon.

Marina e pyet: për cilën pjesë të trupit tend je më krenare? Xhensila i thote: Për Ajkën sepse ajo eshtë pjesë e trupit tim.
Pastaj Marina i ben pyetjen e fundit: Cila eshte gjëja më e çmendur qe ke bere për dashurinë?

Xhensila duke buzeqeshur i thote: Që jam martuar me Bes Kallakun.