Aktorja e njohur Almila Ada u bë shumë e famshme në Shqipëri një vit më parë me serialin “Xhenet” nje nga serialet me te bukura qe jane transmetuar ne Tv Klan.Te gjithe telenovelat me te bukura transmetohen ne Tv Klan.

Ajo luante rolin me te bukur kryesor të një vajze që braktiset në jetimore nga prindërit e më pas rritet nga gjyshja e tyre dhe me pas ajo rritet dhe historia vazhdon.

Aktorja 25-vjeçare së shpejti do të shfaqet edhe në serialin “Lule të vetmuara” që transmetohet në TV Klan në orën 16:05.

Edhe në këtë serial ajo do të ketë pothuajse të njëjtën histori pasi do të luajë rolin e një vajze që bëhet pjesë e jetimores.Dhe historia ndryshon dhe merre nje drejtim tjeter.

Në këtë serial aktorja do të ketë emrin Lalina dhe do të luajë në disa episode. Një tjetër informacion është se në serial Xhenet do të bëhet mikeshë me Songylin.

Pasi luajtën bashkë në “Lule të vetmuara” ato u bënë mikesha edhe në jetën reale pas ketij seriali.

Jete te lumtur se bashku.