Nje nga moderatoret me te dashura per publikun shqiptar eshte Xhemi Shehu.

Ndonëse gjithnjë është munduar jetën personale ta shijojë në privatësi, sërish edhe kjo pjesë nuk ka mbetur jashtë vëmendjes. Xhemi është nënë e dy djemve me të cilët rrallëherë poston foto, për t’i ruajtur sa më shumë privatësinë vogëlushëve.Dhe per kete ben shume mire qe i ruan nga mediat dhe portalet.

Mirëpo ajo sot moderatorja e ka thyer këtë rregull dhe ka postuar një foto me djalin e saj te madh Martini i cili ka marrë të gjithë vëmendjen.

Ndjekësit e Xhemit kanë nisur të komentojnë sa shumë simpatik është djali i moderatores dhe faktin që nënë e bir ngjajnë kaq shumë.Ai ngjan shume me nenen e tij dhe mbase nje dite behet dhe ai moderator si nena e tij.