Nje nga djeme me te mire Shqiptar qe punon dhe ndihmon njerezit ne nevoje.Arber Hajdari dhe Fundjave Ndryshe ndertojne shtepine e re per Rigerten e vogel 10 vjecare.

E ku ka me bukur se sa te lexosh lajme te tilla te ndertosh nje jete te re nje shtepi te re nje triumf te ri per nje vajze 10 vjecare.

Kjo eshte nje mrekulli nga djem e Fundjave ndryshe dhe te gjithe ata qe kontribuojne per kete kauz.

” Arbër Hajdari njoftoi se Rigerta menjëherë pas bërjes publike të rastit, ajo mori përkujdesjen e nevojshme mjekësore në një spital privat.

Ndërkohë, tashmë afro dy muaj më pas, familja Kurti ka hyrë edhe në shtëpinë e re. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Hajdari ka bërë me dije se banesa është bërë e mundur nga bashkëpunimi mes kompanisë “”Alb Chrome” dhe kontributit të gjithë shqiptarëve.

“Gëzim dhe shpresë !
E Gëzofsh shtëpinë e re Rogerta❤ Jemi shumë të lumtur që i dhamë fund vuajtjeve tua.
Faleminderit Kompanisë “Alb Chrome” dhe të gjithë Shqiptarëve anë e mbanë botës për kontributin e tyre.
Zoti ju bekoftë???? “Bamirësia nuk të varfëron””