Uncategorized
Vjen lajmi i madh për shqiptarët/ E prisnim prej vitesh këtë gjë; Më në fund na ka ardhur dita
by shiko June 17, 2021
Vjen lajmi i madh për shqiptarët/ E prisnim prej vitesh këtë gjë; Më në fund na ka ardhur dita

Një lajm i mirë për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

“Holanda sapo votoi “Po”! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Një lajm shumë i mirëpritur dhe një njohje e merituar e çlirimit tonë të reformës.”, shkruan Xhaçka.