Vajza 8 vjecare po drekonte me familjen e saj dhe perballa xhamit te restorantit eshte nje njeri i vrafer qe ishte ulur dhe po rrinte

Ajo pyet prinderit e saj duke i thene:“A mund ti jap vetëm …” ajo fillon të pyesë, duke u përpjekur të ngrihet. Ella mori pjatën e saj të biftekëve dhe patateve, ndersa Eddie e mori kamerën e tij, kurioz per atë që vajza do të bënte.

“Sigurisht, vazhdo,” tha ai. “E kuptove.”

Ajo mori pjaten e saj dhe e dergoi tek njeriu i varfer qe po rrinte perball dyqanit.

Ai nuk e priste dicka te tille nje ushqim i ngrohte per ate.

Dite me vone video qe u postua u be virale dhe mediat shkuan tek shtepia e saj.

Edhe babai dhe vajza u morën në intervistë nga “TODAY”, dhe vajza e vogël preku zemrat e shume qytetareve.

“Ella gjithmonë ka pasur një zemër të madhe”, tha Eddie për TODAY. “Sa herë që kalojnë njerëz të pastrehë në rrugë, ajo gjithnjë më pyet për para për t’ua dhënë atyre”.

Kështu Eddie perhapi në Facebook mesazhin – “tani Rosanna po kërkon të lidhet përsëri me vëllain e saj”.

Ajo mori nje telefonate ku e pergezooi dhe e falenderuan pa mase.

Keshtu duhet te jemi xhentil dhe te japim sa do pak cdo dite te jetes tone te ndihmojme njerezit ne nevoje.