Ushtari Shkëlqim Hoxha jetonte ne Afganistan per sherbese dhe ai u kthye ne atdhe per te takuar nenen e tij sepse e kishte marre shume malli.

Ai i beri nje surprize nenes se tij duke ardhur ne shpi pa e lajmeruar ate.

Sapo errdhi ne aeroport ai errdhi ne shpi per te takuar nenen e tij .Dhe kjo ishte nje nga surprizat me te bukura qe ushtari i beri nenes.

Ky lajm u be i ditur nga ministria e mrojtjes Olta Xhacka.

“E keni parasysh mallin dhe merakun e nënës për birin e saj? Imagjinojeni kur ai është ushtarak dhe ka shkuar të shërbejë në Afganistan. Ushtari i III Shkëlqim Hoxha nga batalioni i II i këmbësorisë, i cili është kthyer nga misioni në Herat i ka bërë këtë surprizë nënës së tij ditën e kthimit nga misioni”, shkruan Xhaçka, në videon e publikuar në ‘Facebook’.