Edi Rama ka dhene lajmin e mire se ai eshte nisur drejt Shteteve të Bashkuara me qellim për të siguruar v.aksinën kundër COVID-19 per te gjithe popullin Shqiptar qe te vaksinohen sa me shpejte dhe te mos infektohen me covid.

Ai njofton se do të ketë takim me prodhuesit e vaksinës dhe shton se nuk do lë gur pa lëvizur për ta siguruar atë dhe njerezit te vaksinohen dhe te shpetojne nga virusi pasi vaksina eshte shpetimi nga covidi.

Ai ka thene se:“Sigurimi i saj sa më parë është një prioritet jone kundër virusit të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që v.aksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!

Kontakti sy më sy me prodhuesit e v.aksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara ✈️”, shkruan Rama.

Shpresojme te behet me mire.