Bes Kallaku ne mbremjen e premieres se filmit “Falco” ka falenderuar te gjithe bashkepunetoret e tij dhe vecanerisht Xhensilen qe e ka mbeshtet gjithmone.

Besi i preku te gjithe kur foli per te bijen Ajken dhe tregoi se per shkak te xhirimeve qe duhej te bente per filmin nuk e ka pare Ajken kur ka hedhur hapat e pare dhe as kur ka thene ‘Babi’.

Ai foli per te gjithe stafin, ekipin dhe aktoret e bashkepunetoret: ‘pervec thjesht faleminderit ju them ‘Zoti ju rujt’.

Pastaj ju drejtua Xhensiles se ajo i jep atij mbeshtetje gjithmone dhe e ndihmon ne qellimet e ne endrrat e tij.

‘Xhensila ime faleminderit’ u shpreh ne fund Besi .

“Shume mire mund te them qe ky eshte filmi im. Por un nuk do isha sot duke promovuar kete film, nese nuk do ishte familja ime prinderit e mi motren time qe gjithcka kane dashur eshte kjo dite, pa Ijen time qe cdo dite te filmit me uronte se gjithcka do shkoje sic un kam zemren. Nuk do isha ktu pa tgjith ata qe kam punuar dhe mesuar, me cilindo, mirenjohje. Zoti rujt secilin qe me ka dhene cdo ndihme”

Besi shkruan:
“Ju kam borxh te gjithve por me shum i kam borxh vajzes time qe per shkak te ktij filmi per rreth 4-5 muaj nuk e rikuperoj dot kohen e humbur nuk isha aty kur qendroi vete ne kembe pa e mbajtur une, edhe as kur thirri “ O Baba”. Kshuqe duhet me nis tjetrin, per filmin tjeter po flas. Ju jam mirnjohes, perulsisht. Lavdia eshte e Zotit. Sado qe rritem ne sukses, rritem ne perulesi. Bes Kallaku. Zoti ju rujt”