Pas Shqiperise nuk ndalen lekundjet sizmike ne Greqi ato po lekundin Greqin cdo dite por e mira eshte se nuk ka deme.

Mediat greke shkruajne se një tjetër dridhje sizmike, këtë herë me matje 4,8 në shkallën Rihter, lekundi Kretën në mëngjes herët, konkretisht ne zonën e Agios Nikolaos

Lekundjet ndodhen në 5:05 te se enjtes dhe kishte fokus, sipas Institutit të Geodynamics, 11 km në juglindje të Zakros. Thellësia u vlerësua në 15 km.

Kjo eshter periudha qe lekundjet sizmike kane perfshir Shqiperiene Greqine Bosnjen Italin.Por nuk duhet te shqetesojeni.