2019 do te mbyllet si viti me me shume lekundje sizmike ne historine shqiptare gjate ketyre viteve.

Por sot perseri toka eshte lekundur por jo ne zonen e Durresit por ne Lushnje.Dhe e gjite ajo zone perreth saj.

Sipas IGJEUM, ky tërmet ishte me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter dhe nuk perben rrezik.Ishte 33 km dhe ra ne oren 19e53.

Por besoj se cdo gje do shkoje drejte fundit te levizjeve sizmike deri sa te shuhen ndaj mos u shqetesoni.