Modelja Kejvina Kthella eshte nga ato modele qe ka deklaruar se ajo harxhon ne dite 100 deri 200 mij leke ne dite.

Ajo i ka thene keto fjale ne emisionin Thumb On.

Por ajo tani ka thënë:

Ia kam futur kot, atë ditë isha e mërzitur. Doja të ekzagjeroja çdo gjë dhe e ekzagjerova. Sot kam harxhuar vetëm 300 lekë sa për një paketë. Edhe bukën e ha në shtëpi që të mos harxhoj lekë”.

Pak ditë më vonë me kërkesë të modeles Gjykata i ktheu vetëm celularin aja por jo makinen.

E pyetur në lidhje me këtë çështje, eshte shprehur:

Në shtëpinë time e kam akoma shyqyr zotit dhe do e kem gjithmonë sepse unë nuk kam lidhje me asgjë.

Fati im i keq është që unë njihem dhe e kanë përdorur emrin tim në shumë raste. Kartat i kam, makinën e kam në emrin tim dhe është blerë nga banka ime. Me duket banale të flas për sendet e mia dhe jetën private. Kam qejf që njerëzit të më njohin si Kejvina”.
Kejvina Kthella rezultoi se kishte njohje me personin e vetëm të arrestuar deri më tani si autor i atentatit, Redjan Rraja.

Por deri tani personi ne fjale nuk ka thene asgje rreh saj.Dhe si do shkoje jeta e saj.