Lëkundje të tjera sizmike vijojnë në vendin tone. Sipas të dhënave nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës.

Por nuk ka vend per shqetesim lekundjet kane qene te lehta pa shkaktuar probleme.

Shpresojme qe lekundjet te jene dhe me te lehta ne ditet ne vazhdim.

Sizmologet thone se nuk ka vend per panik.

Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.