Duke iu referuar MeteoAlb, ne vendin tone do të vijojë të ketë ndikim nga masat ajrore verilindore gjatë paradites duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por nga mesdita pritet te ketë vranësira qe mund te sjellin me tej reshje të izoluar shiu në Jug dhe Veri, ndërsa reshje të pakta dëbore do ketë në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.
Ndersa era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 5 ballë.