Muaji po lejm pas kishte nje mote jo shume te ftohte por muaji qe do te vi dhjetori pritet te jete me i ftohte.

Moti do te ndryshoi muajin ne vazhdim metereologet thone se do te kete reshje shiu dhe temperaturat do te bien dhe ne vende malore mund te kete dhe reshje debore.

Dhe gjate javes pritet renie te temperaturave dhe reshje shiu.Dhe ulje te temperaturave ndaj beni kujdes.