Ditën e djeshme u perhap lajmi se shefi i madh i kuzhinës Renato Mekolli braktisi emisionin ‘Hell’s Kitchen’ në mes të sezonit televiziv.A eshte e vertete kjo gje dhe si ndodhi keshtu.

Skenaristja e emisionit, Zefina Hasani sqaroi se shefi e la në mes emisionin për arsye krejtësisht personale.Mbase do behet me vone e ditur.

Ndërkohë vjen edhe reagimi nga vetë Renato, i cili përmes një postimi në rrjetin social Instagram shkruan:

‘Disa do gëzohen, disa do mërziten! Vazhdimit nuk i dihet…Fund!’.

Por nuk i dihet mbase e shikojme ne ndonje format tjeter televiziv.