Dhe nuk kishte dyshim qe ai eshte nje nga Shqiptaret me te mire per Shqiptaret.

Imami i nderuar Elvis Naci i vetmi njeri qe mendon seriozishte per kete popull dhe mundon dhe punon per te ndihmuar njerezit ne nevoje.

Plot 37,837 qytetarë shqiptarë votuan për personazhin e tyre të preferuar nga 13 emrat e përzgjedhur nga redaksia e JOQ Albania, të cilët vinin nga fusha të ndryshme të jetës dhe kanë qenë protagonistë në ngjarjet më të bujshme që kanë ndodhur përgjatë këtyre 12 muajve, duke dhënë kontributin e tyre, secili sipas fushës që mbulon.

I votuar nga 16,151 shqiptarë, Elvis Naçi, përmes fondacionit të bamirësisë “Firdeus” që ai drejton, arriti të mbledhë një shifër rekord donacionesh financiare për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, prej 10 miliardë lekësh.

Renditja e plotë:

1. Elvis Naçi – 16,151 vota

2. Marin Mema – 10,318 vota

3. Dilaver Nelaj – 3279

4. Sadak, qeni i Policisë së Kosovës – 2291 vota

5. Halil Kastrati – 1359 vota

6. Neritan Liçaj – 1190

7. Arbër Hajdari – 880 vota

8. Luljeta Bozo – 780 vota

9. Edi Rama – 693 vota

10. Taulant Kopliku – 423 vota

11. Bebe Rexha – 255 vota

12. Arba Kokalari – 179 vota

13. Lutfi Kastrati – 162 vota

Shpresojme qe 2020 ta gje Elvisin me projekte te reja dhe plot vepra te mira per kete popull qe askush nuk kujtohet per ta.

Zoti te ruajt Elvis Naci dhe te gjithe ata qe mendoj per te ndihmuar shqiptaret.