Pasi Shqiperia po bie ne qetesi nje tjeter vend lekundjet sizmike po lekundin Ameriken Jugore.

Instituti Sizmologjik Europian, EMSC ka regjistrua lekundje qe vijne nga Kili me magnitude mbi 6 balle ndersa ai qe goditi vendin tone ishte 6.3 balle.

Por atje nuk ka pasur lendime dhe cdo gje eshte stabilizuar dhe e kunderta ka ndodhur ne Shqiperi ku lekundjet lane pasoja neper shtepi dhe pallate ku tregon se kane qene punimet shume te dobeta dhe ndaj ndodhi ajo qe ndodhi.

Shpresojme qe toka te bie ne qetesi pas atyre qe ndodhi