Fitorja e djeshme e perfaqesueses së U21 të Shqiperise i ka gëzuar jash mase futbollistet duke festuar në menyre te cuditshme ne dhomat e zhveshjes. Duket sikur kishin mundur nje kundershtar historik dhe jo djemt e te njejtit komb

Ajo që beri pershtypje nga ky festim ishte dhe fakti qe disa nga futbollistet e kombetares se Kosoves kan kenduar se bashku me ta himnin kuqezi duke e bere atmosferen para ndeshjes akoma me te bukur

Gjate ndeshjes ka pasur edhe disa momente jo te kendshme ku disa prej lojtareve jane konfrontuar me njeri tjetrin duke beer qe kjo ndeshje te dukej aspak si nje ndeshje mes vellezerish

Gjithsesi futbolli eshte nje lojë me mjaft emocione dhe fitorja gjithmone sjell eufori dhe gezim, kjo ka bere qe dhe djemte e kombetares te festojne ne kete menyre.