Rikthehet serisht lekundjet ne Shqiperi pas Turqise dhe Greqise tika lekundet me 4.5 balle dhe shqiptaret jane shqetesuar perseri duke dalur nga apartametet e tyre.

Epiqendra ishte Hamallaj, ndërsa lëkundjet e forta u ndjen fuqishëm në Durrës Tiranë dhe disa qytete të tjera te Shqiperise.

Ndërkohë, në studion e emisionit “Real Story” në “News 24”, drejtuesi i emisionit, Sokol Balla dhe të ftuarit e përjetuan tërmetin ndërsa ishin live në transmetim direkt ku aty u nderpre biseda dhe ishin te shqetesuar ..

Ja cfare thote Sokol Balla:“Përjetuam një tërmet jo të lehtë. Presim raportimet e gazetarëve”, tha Balla.

Por sizmologet thote qe keto jane normale dhe vjen nga shkaku i 26 nentorit te 2019.

Per me shume shikoni videon