Nje nga prezantueset me te mira Shqiptare dhe tani ajo eshte ne kulmin me te larte te saj pasi do prezantoj dhe ne Sanremo.

Një intervistë ekskluzive për gazeten “La Stampa”, Alketa u shpreh e lumtur që do e ndajë skenën me Georginën. Por në këtë intervistë moderatorja na zbulon edhe me teper detaje.Ajo e kishte enderr te prezantoj ne Sanremo qe keshtu kjo eshte etapa me e larte e saj.

Moderatorja ka treguar se se në mesin e publikut do të jetë bashkëshorti i saj dhe vajza pasi ato do jene aty.

Nëse kamera e fokuson, kjo do të jetë hera e parë që do të shohim bashkëshortin e Alketës i cili ka preferuar të mos shfaqet në publik.

Ndërsa me vajzën Alketa na ka prezantuar më herët, kur dy vogëlushët e saj ndoqën “Piter Panin” në sallë.

“Familja është forca e saj dhe ekuilibri për të qenë e lumtur”, shprehet Alketa.

Ndaj i urojme Alekeste suksese sa me larte.