Pas Turqis lekundjet sizmike jane ndjer sot ne mengjes dhe ne mbremje ne Shqiperi konkretisht 5 tërmete.

Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë gjatë natës dhe në orët e mëngjesit në vendin tonë dhe kane qene me magnitude te vogel ndaj nuk duhet te shqetesohesh.

Sizmologet thone se intesiteti ka qen i ulet dhe cdo gje eshte normale.

Siç shihet dhe në grafikun e IGJEUM, lëkundja e fundit shënon në orën 08:07, ku epiqendra është Laçi, me një magnitudë 1.8 të shkallës rihter.

Po ashtu një tjetër është shënuar në orën 07:53 të mëngjesit, me epiqendër 4 km në Jug të Laçit dhe me thellësi 25 km.

Shpresojme qe toka te qetesohet dhe te kemi dite te qeta.