Megjithese jemi ne stinen e dimrit ende nuk kan mbaruar termetet per Shqiperine.

Ne qytetin e Durresit mbremjen e djeshme dhe diten e sotme por edhe Tirana ka paur lekundje.

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, epiqendra ka qenë 16 kilometra në veriperëndim të Shijakut, me magnitudë 3.4, shkalla Richter dhe me thellësi prej vetëm 2 kilometrash.

Por qendra eshte lokalizuar dhe eshte qetesuar dhe shpresojme te kemi dite me te qeta.