Kengetarja e njohur Rita Ora me origjine shqiptare eshte shprehur e gatshme te ndihmoje atdhetaret e saj pas ngjarjes se termetit te dates 26 nentor.

Rita Ora vendosi t`i ndertoje nje shtepi familjes Sala dhe kjo u be.

Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranes ka publikuar nje vijo ku tregon shtepine e perfunduar.

Veliaj shkruan: “Premtim i dhënë, premtim i mbajtur!

Në shtëpinë e re të familjes Sala, e rindërtuar nga goca jonë Rita Ora, e cila iu përgjigj menjëherë thirrjes për të adoptuar një nga banesat e dë mtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Faleminderit nga zemra Rita!”.