Pas gjithe ketyre diteve pushim rinisin perseri lekundjet sizmike.

Turqia eshte lekundur diten e sotme mesohet se ka qene magnituda 5.8 balle te shkalles rihter.

Dhe epiqendra ka qene Stambolli.

Transmetohet nga mediat se njerezit kane dalur me shpejtesi nga ndertesat per tu kujdesur per jeten e tyre.

Thellesia ka qene 7 kilometra dhe deti Marmara ka qene epiqendra kryesore rreth Silivrit.

Shpresojm qe keto lekundje te jene te fundit per kete vit te ri qe ka nisur.