Kjo jave nis me reshje shiu dhe ne vendet malore do kete reshje debore.

E gjithe java do te jete me temperaura te ulta dhe diten e premte pritet qe reshjet e debores.

Temperaturat nuk pritet të ndryshojnë deri të mërkurën kur një valë e ftohtë e ajrit polar përfshin territorin shqiptar duke ulur termometrin gjatë natës dhe mëngjesit në -4 APO -5 °C; gjatë kësaj jave ditët më të ftohta do jenë nga e mërkura në të premte.

Ndaj beni kujdes vishuni trashe se temperaturat do ulen me shume.Jemi ne stinen e dimrit dhe le ta shijojme ate me shirat boret dhe motin e ftohte.