Pas veres qe kaluam starton dhe dimri ne Europe dhe Ballkan.

I ftohti po mbulon dhe Shqiperine dhe temperaturat kane rene.

Dhe ne Shqiperi i ftohti sa po ka filluar.

Moti do jete me vranesira dhe here pas here mund te kete dhe reshje shiu.Madje ne vende te thella malore ka filluar dhe reshjet e debores.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në orët e para të ditës, por do të rriten në mënyrë graduale në orët e mesditës duke shënuar vlerën minimale në mëngjes në Ersekë 2 gradë Celsius dhe maksimale në mesditë 20 gradë Celsius në Tiranë dhe Sarandë.