Aida Shtino mbetet ende nje nder moderatoret televizive me te dashura e per me teper publiku shqiptar e ndiqte me kuriozitet emisionin e saj “Njerez te humbur”.

Megjithate ne nje interviste se fundmi Aida ka rrefyer se si ia shkaterruan emisionin, foli per ceshtjet e pazgjidhura te mbetura peng nga emisioni dhe deri tek jeta e saj personale.

Ne lidhje me emisionin ajo tha se per disa kohe para se te mbyllej e financonte vete te gjithe emisionin dhe dita kur i thane te linte zyrat e te largohej ishte nje gje e paharrueshme per te pasi behej nje pune kolosale per tere ato raste.

Madje per Shtinon nje nder ceshtjet me te vecanta qe do te veconte eshte historia e Bleona Mates per te cilen tha se ka deshmitare qe dine te verteten dhe prokuroria e policia duhet te veproje.

Per moderatoren futja ne politike ishte zhgenjyese sepse nuk mori ate qe priste dhe i la nje shije te hidhur.

Divorci i saj ne fillim kishte qene i veshtire pasi ishte personazh publik por me pas ajo tha se u mesua dhe tipi luftetare qe ka e ndihmoi shume.

Djali i saj tashme eshte rrritur, eshte arkitekt dhe eshte larg saj por ata flasin bashke per ore te tera dhe ai eshte keshilltari i saj tashme