Regjisorja Alda Bida dhe bashkëshortja e Petri Bozot i bëri një dedikim të veçantë vjehrrës së saj, Luljetës.

Ajo eshte personazhi me ndjekur dhe me i dashur kohet e fundit per shkak te ngjarjeve qe ndodhen.

Por regjizorja thote se emri i vjerres se saj nuk shkruhet sic duhet.

Statusi i plotë:

I tregoj per cfare ndodh pas cdo dalje televizive dhe ajo buzeqesh duke shfletuar nje liber… Nuk bezdiset kur shoqet e shoket e mi apo te Petrit e telefonojne e pyesin…e marrin te konsultohen…

Ajo nuk proteston, kur Petri i tregon se nuk ia shkruajne ne titra si duhet emrin apo gradat shkencore…

(Nga Luljeta Xhulieta )

Ajo nuk perton te ndaje informacionin qe ka, dijet e saj ne ndihme te informimit te njerezve… Ajo nuk ka fb, as instagram Ajo e mat kohen me veprat qe ben…me librat qe shkruan me dashurine e kujdesin qe na dhuron .sepse

Ajo eshte unike.Me fat qe e kemi (E kam te perseritur kete qe them per Luljeta Bozo( Konomi)