Edi Rama ka folur ne emisionin Porta e porta se vajza 25 vjecare ishte e fejuara e djalit.

Nuk kam dashur te flas sepse kjo ngjarje ka qene per te gjithe Shqiptaret.

“Po është e vërtet. Më lejoni të them që duke u gjendur në këtë situatë të vecantë dhe ky detyrim për të qenë kryeministër i një vendi që kaloi këtë ngjarje, unë nuk kam dashur të flas për këtë. Kjo nuk është dicka që nuk ka të bëj vetëm me mua dhe familjen time, por me të gjithë ne. Kjo thjesht e shtoi atë detyrimin tonë të brendshëm për të bërë gjithcka”, tha Rama.

Me pas i foli per 2 djemt e vegjel qe beri vizite ne spital dhe se Rama i komenton ata si heronj.