Sipas asaj që publikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit dita e merkure do te jete e mbushur me reshje shiu dhe Shkodra Kukesi dhe Lezha pritet te kene reshje te medha shiu.

Ne shqiperine e veriut shirat do te jete me intesitet te lart dhe lumenjte pritet te mbushen dhe te vershojne duke permbytur toka.

Ndaj duhet te beni kujdes.

TEMPERATURAT:

Nesër (e mërkurë, dt.06) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 22 °C;

në vendet e ulëta: 14 / 23 °C;

në vendet malore: 10 / 17 °C

ERA:

Nesër (e mërkurë, dt.06) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, por e fortë në bregdet.