Pas lekundjeve sizmike Durresi po perballet me probleme te tjera.

Durresi tani po perballet dhe me njerez qe vijn dhe futet neper shpia dhe marrin objekte dhe sende.

Policia ka arrestuar një 42 vjeçar në Durrës, i cili u kap në flagrancë teksa po tentonte të kryente vjedhje në banesat e braktisura ngaqe shtepite jane te demtuara.

“Si rezultat i kontrolleve të shtuara, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi L. T., 42 vjeç, banues në Durrës, pasi u kap në flagrancë duke vjedhur në një pallat në lagjen nr. 17, Durrës”- njofton policia.

Njoftimi i policisë

Në Durrës vihet në pranga një 42-vjeçar, i cili u kap në flagrancë duke vjedhur në një pallat që ishin larguar banorët.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës, në kuadër të planit të masave për garantimin e rendit e sigurisë, si dhe parandalimin e vjedhjes së pronës, ka shtuar masat e kontrollit dhe të prezencës së Policisë në territor, në të gjitha ato zona, ku banesat janë braktisur nga banorët si pasojë e lekudjeve sizmike.

Pas gjithe keto halle qe kane sot Shqiptaret i shtohet dhe nje hall tjeter dhe me i madh pasi shtepit e tyre u demtuan tani pas lekundjeve sizmike nje lekundje e dyte jane hajdutet.