Alketa Vejsiu ishte e ftuar ne emisionin ‘Mos i fol shoferit’ ku ka folur per jeten e saj private si rralle here.

Ajo u shpreh per marredhenien e saj me bashkeshortin, me vjerren dhe ka treguar disa detaje qe nuk i ka then kurre.

Alketa tha se sa i takon bashkeshortit ajo qe ne fillim ishte dashururar me syte e tij blu dhe s ajo ka marr djalin me king te vlores.

Per marredheniet me vjerren, Alketa ka folur ne menyren me te mire te mundshme duke e qujatur ate te mrekullueshme dhe se te gjitha vajzat e mencura duhet ta konsiderojne vjerren si njeriun qe i ka lindur bashshortin dhe djalin qe dashurone.

Ajo thote se kur vjehrra qellon e mire e te konsideron si vajzen e shtepise sepse ke ne dore lumturine e te birit, ky eshte fat. Dhe une tha ajo e kam kete fat.