Alketa Vejsiu dhe Georgina e ndanë bashkë skenën e “Sanremos” në natën e tretë të festivalit.Dhe ishte nje eksperience shume e bukur kur te dyja shkelqyen ne skenen e Sanremos.

Të dy prezantueset tërhoqën shumë vëmendjen dhe u komentuan shume ne rrjetet sociale dhe ne media ato jane me te lumtura se kurre.

Alketa poston një foto me Georginën dhe shkruajti nje status per te: “Me të mrekullueshmen Georginën ndamë skenën bashkë dhe ishte nje kenqesi e vecate. Një bjonde, një brune, të dyja jo italiane, por e duam Italinë! Edhe Italia na deshi”.Keshtu eshte shprehur Alketa ne ne statusin e saj per Georginen.

Pas Alketës, ka reaguar edhe Georgina e cila ka thënë dy fjalë për moderatoren shqiptare. “Bukuri! Ishte kënaqësi”, ka komentuar Georgina.

Suksese te metejshme te dyjave.