Temperaturat po fillojn te bien dhe dimri po troket.Sidomos ne Ballakan pritet qe temperaturat te bien dhe i ftohti te bej punen e vete.

Muaji Dhjetor po vjen me dimer me kuptimin e plote te fjales dhe temperaturat do te ulen ne disa grade nen zero.

Sinoptikanët parashikojnë që në gadishullin e Ballkanit termometri të zbresë deri në -12°C, ndërsa në Shqipëri deri -8°C. Nuk do të mungojnë dhe stuhitë dhe reshjet e dëborës.

Megjithese kete vit ne Shqiperi nuk ka bere shume ftohte muaji dhjetor pritet te kete renie te ndjeshme te temperaturave.

Ndersa muaji Nentor do te mbyllet me vranesira dhe reshje normale shiu.