Deklarata e qe beri Alketa Vejsiut, nën postin e moderatores së Festivalit të RTSH-së, ku i kërkonte ndjesë publike kengetares Elvana Gjata se votimi i jurisë nuk ishte i sakte dhe në dorën e saj dhe ajo s’mundi t’i jepte dot zërit publikut ka inatosur Arilena Arën.

Kengetarja e njohur Arilena ishte fituese e festivalit të 58 dhe ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, në 2020.Dhe ajo ishte nje kenge shume e bukur.Dhe nje projekt i menduar mire.Por mes Arilenes dhe Alketes ka pasur qefmbetje.

Pas asaj deklarate Arilena e hoqi nga ndjekësit e saj në Instagram Alketa Vejsiun dhe të njëjtën gjë ka bërë edhe moderatorja me te.Por kjo nuk ishte gje e mire.

Në Instagram-in e Alketës është vënë re se ajo nuk ndjek më Arilenën dhe ne akauntin e Arilenes nuk eshte me Alketa.Tani le te presim cdo ndodh me cmimin e pare.