Pedagoja e letersise ne UT Iris Luarasi e ftuar ne emisionin Shiko kush luan ka treguar per ish nxeneset e saj qe tani jane nga emrat me te ndjekur te ekraneve.

Ate e pyeten se cila gazetare ka ngelur ne klase kur ne kohen kur ajo jepte mesim.

Dhe ajo thote se un i kam shume mire te mire por studentet qe kane mbetur jane:Arbana Osmani, Jonida Shehu, Erl Murati dhe Artan Hasani”, tha Luarasi.

Megjithese kan ngelur ne klase ato jane gazetaret me te mira shqiptare dhe i mbushin ekranet shqiptare plot emisione dhe zbavitje per teleshikuesit.