Banjo eshte nje nga vendet qe duhet pastruar shume mire dhe duhet mbajt shume paster.

Eshte nje recete qe ju largon te gjitha papastertit dhe jua mban banjen te paster sikur eshte e re.

Ju duhen nje filxhan sode buke nje filxhan sapun te zi 2 luge uthull molle dhe 3 pika vaj limoni.

I perzieni te gjitha ne nje sperkates dhe e tundni qe te perzihet mire.

Me pas sperkatni banjen ne vendet ku do ta lani ate dhe ajo do te shndris por dhe do te pastrohet.

Kjo eshte nje mnyre e lehte dhe pa shpenzime.