Pas lekundjeve sizmike ne Tirane tani e eshte bere problem shiu.Ky fund vit do te jete i mbushur me shi dhe temperatura te ulta.

Disa zona në kryeqytet kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të defekteve në kabina dhe nga reshjet e shiut, ndërkohë në Liqenin Artificial niveli i ujit ka arritur kuotën maksimale dhe kjo nuk eshte gje e mire.

????????????????????????????????????

Ende nuk ka një njoftim zyratar nga Bashkia mbi këtë situatën, ndërkohë sipas meterologëve rreshjet intensive do të vijojnë edhe gjatë mbrëmjes së sotme, dhe situata do të vijë duke u normalizuar orët e pasdites të së hënës.Java do te nise me mot me te qete.