Pas Durresit tani lekundjet shkojne ne Korce.

Sipas EMSC, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.8 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 20 km në Lindje të Korçës dhe 6 km në Jug të Bilishtit.Por nuk ka pasur probleme.

Thuhet se thellësia fokale ka qenë 2 kilometra.Dhe cdo gje eshte qetesuar.

Pas lekundjes se djeshme ne detin Adriatik sot eshte lekundur Korca.

Dy lekundje sizmike brenda 24 oreve ne Shqiperi.

Por mos u shqetesoni.Shpresojme te behet me mire.