Dhjetorin qe lame pas do ta mbaje mend gjithe opinioni publik Historine e Rezartes dhe Olsit.

Cifti i ri u gjet pa ndjenja ne dhomen e gjumit vetem pas dite pas dasmes.

Kjo ngjarje megjithate shenoi humbjen e jetes se Rezartes qe nuk ia doli te mbijetonte.

Ndersa dhendri i ri arriti t`i shpetonte ai u perball edhe me disa akuza nga ana e familjes se nuses se tij.

Olsi pastaj u perball edhe me pyetjet se si ndodhi ngjarja dhe tregoi se shkak i eshte bere helmimi nga mangalli me prush qe mbanin ne dhome.

Ne emisionin “Shqiperia live” sot Olsi ishte i ftuar aty dhe serish kur iu kujtua ajo nate ai me lot ne sy tha se nuk fle dot ne dhomen e gjumit pas ndarjes nga jeta te Rezartes.

” Ate une e kam dashur shume, shume! Perkohesisht po rri ne Shqiperi por pastaj do iki. Asnje nate qe prejasaj ngjarje nuka kam fjetur dot ne dhomen tone te gjumit, nuk me ben zemra”- tregon i perlotur. “Une unazen e Rezartes e kam gjithmone me vete”

Ndersa per mamane e Rezartes tregoi se per here te fundit ka folur naten e 31 dhjetorit dhe e ka marre vete por komunikimi ska pas asnje problem ishte shume normal