Alvin Berisha, i vogli 11 vjecar qe na ka emocionuar pa fund te gjitheve me historine e jetes se tij.

Ai tashme ndodhet prane familjes fale ndihmes se organizatave dhe shtetit Italian.

Nje nder gazetaret e emisionit “Le Iene” ishte shqiptari Taulant Kopliku qe ka publikuar se fundmi nje fotot te djalin krejt ndryshe.

Aty duket ndryshimi i Alvinit ne saje te dashurise dhe perkushtimit te familjes.

Por mbi te gjitha ishte vullneti i Alvinit per tu bere djali qe eshte sot.

Ja cfare shkruan gazetari perkrahe fotos:“ Si ndryshoi keshtu?

E thjeshte. Se pari dashuria dhe perkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur per te rezistuar, ashtu edhe sot per tu bere ky djali qe eshte shohim. Ne fare pak dite nje tjeter femije”