Nje grua nga Uganda ka thyer rekordin boteror ku ajo ka lindur 44 femije.

Ajo quhet Mariam Nabatanzi është 39- vjeçare dhe jeta për të nuk ka qenë e lehtë. Kur kishte qenë vetëm 13 vjeç babi i saj e kishte shitur te një burrë 27 vjet më të vjetër. Ata e quajtën martesë, por Mariam nuk dinte se çfarë po ndodhte deri sa babi i saj e la në shtëpinë e një burri tjetër. Një vit më vonë ajo lindi binjakë, vitin tjetër trenjakë dhe më vonë pati katërnjakë.

Ky eshte rasti i vetem ne bote dhe nuk eshte degjuar kurr nje histori e tille me pare.

Ajo në total lindi 44 fëmijë, 6 herë binjakë, 4 herë trenjakë, 3 herë katërnjakë dhe dy fëmijë të tjerë njëri pas tjetrit. As ajo nuk e beson qe ka ndodhur dicka e tille po ajo thote qe eshte mrekulli nga Zoti.

Falenderoj Zotin qe beri kete mrekulli dhe kjo me te vertete eshte nje mrekulli.

Ajo i ka thene doktorit se dua te ndaloj qe te mos bej me femi por ai me tha qe nuk mund te ndaloj sepse do kesh probleme te tjera me jeten ndaj me vjen keq.

Keshtu ajo lindi 44 femije.

per me shume shikoni videon.