Nje lekundje ndodhi mbrem ne qytetin e Durresit por qe nuk ka vend per tu shqetesuar.

Ndaj lekundjet do te vazhdojne derisa toka te qetesohet.

Sipas qendrës evropiane të lekundjeve sizmike (CSEM), lëkundja ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter dhe është regjistruar në orën 00:14, me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit.

Por lekundja ka qene e vogel dhe e shpejte.Ndaj mos u shqetesoni.

Ndërkohë, kjo lëkundje e fortë është ndjekur nga një tjetër lëkundje më e lehtë, me magnitudë 3 të shkallës Rihter, në orën 00:34, me një thellësi 29 kilometra nga Durrësi.