Xhemi Shehu është një nga moderatoret më të dashura dhe më simpatike shqiptare qe ka fituar zemren e publikut me pjesemarrjet e saj te spikatura ne televizion,

Nder keto pjesemarrje, roli i saj qe kemi parë dhe na ka pelqyer me shume eshte si aktore në ‘Portokalli’, pasi Xhemi ka dhe një sens humori që i vjen shume natyral.

Por ditën e sotme ish-moderatorja e “Portokalli”, Xhemi Shehu feston ditëlindjen ku me ane te një fotoje të publíkuar në ‘Instagram’, ajo falënderon të gjithë për urimet e sinqerta dhe zbùlon edhe moshën.

Nëse mendonit se ajo ka mbùshur 30 vjeçe, e keni gabim, sot Xhemi feston 38-vjetorin e lindjes.

Ndersa përsa i pérket jetës prívate, Xhemi është e martuar prej 10 vitesh dhe është nënë e dy djemve te bukur si vete ajo.
Megjithate familjen ajo ka zgjédhur të mos e bëjë pjesë të mediave dhe postímet e saj ku shfàqet pranë tyre janë të rralla.

Me sa duket mosha është vetëm një numër për Xhemin, pasi ajo mbétet gjithmonë një nga femrat më tërhé qëse të ekranit por edhe me gjere nder moshataret e saj.