Nje djale e dergoi babain e tij ne nje restorant per te ndrene nje darke me te
Babai duke qene i vjeter dhe i dobet, nderkohe qe po hante, e hodhi ushqimin ne kemishe dhe pantallona.
Njeresit e tjere ne restorant e pane ate me neveri ndersa djali i tij po qendronte i qete.
Pasi hengri ushqimin, djali i tij icili nuk ndihej fare i turperuar, e dergoi ate ne tualet, i fshiu ushqimin e mbetur, i fshiu njollat, i krehu floket dhe i vendosi syzet.
Kur ata dolen nfa tualeti, te gjithe njerezit ne restorant po i shihnin ne heshtje.
Djali pagoi faturen dhe po behej gati te largohej bashke me babain.
Ne ate moment nje burre i vjeter ne restorant e thirri djalin dhe e pyeti,
” A nuk mendon se ke lene prapa diçka?”
Djali iu pergjigj, ” Jo zoteri, nuk kam lene asgje”.
Burri i vjeter ua ktheu “Po ke lene. Ke lene nje mesim per cdo bir dhe shprese per cdo baba”.
Nese kjo video iu duket e vlefshme, ju lutem shperndajeni.