Sot eshte nje dite e ftohte dhe me reshje shiu dhe ne pjesen e pasdites moti pritet te behet i kthjellet.

Pas nje viti sot ne vendet veriore kane filluar reshjet e debores dhe malet jane mbuluar me debore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 00ºC deri në 07ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 14ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 15ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 3-4 ballë.